Blog Webmastera

Wszystko o tworzeniu stron internetowych i tematach pokrewnych

dlaczego-warto-miec-strone-www

6 powodów dlaczego warto mieć stronę internetową

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub dopiero zaczynasz rozkręcać biznes, możesz myśleć, że nie ma żadnej korzyści z posiadania strony internetowej skoro wszystko przecież można robić w mediach społecznościowych. Myślisz, że nie masz umiejętności technicznych, więc nie chcesz zaprzątać sobie głowy tworzeniem strony internetowej. A może masz już na tyle ugruntowaną pozycję i rozwinięty biznes, o którym jest wszędzie głośno, że nie potrzebujesz kolejnego rozgłosu w postaci strony internetowej. Jestem pewny, że nawet jeśli jesteś w biznesie od kilkunastu lat, promujesz swoją firmę bądź siebie w social mediach, gwarantuję Ci, że strona internetowa w dzisiejszych czasach jest rzeczą niezbędną. Tak naprawdę nie spotkałem się jeszcze z logicznym argumentem, który podważyłby moje przekonanie.

1. Strona internetowa zapewni, że Twój biznes zyska na wiarygodności

Coraz więcej osób poszukuje w internecie produktów, sposobów rozwiązywania różnych problemów, porównuje ceny lub po prostu chce uzyskać informacje na temat sklepu, restauracji czy firmy przed dokonaniem zakupu. Jeśli chodzi o przekonanie konsumentów do zakupu, ważne są pierwsze wrażenia. Statystyki pokazują, że 57% osób nie poleci firmy ze słabo zaprojektowaną stroną internetową mobilną. Posiadanie profesjonalnie zaprojektowanej i łatwej w obsłudze strony internetowej może pomóc Ci skutecznie promować produkty i usługi potencjalnym klientom. Strona internetowa może mówić wiele o Tobie i Twojej firmie, dlatego musisz zbudować ją tak, by odbiorca miał pewność, że jesteś osobą godną zaufania i można z Tobą robić  interesy.

2. Sklepy internetowe

powod-dlaczego-strona-internetowa

Sklep internetowy? Strzał w dziesiątkę!  Dzięki lepszym możliwościom technicznym w zakresie prezentacji towarów i usług oraz szybkim i bezpiecznym płatnościom dokonywanym za pośrednictwem internetu, coraz więcej osób korzysta z możliwości kupowania i sprzedawania online. Sklepy internetowe, czy też strony sprzedażowe są na topie. Ponad połowa firm w ostatnim okresie z usług lokalnych (stacjonarnych) przeszła do sieci. Tak więc zysk finansowy jest jednym z głównych czynników warunkujących posiadanie strony internetowej.

3. Strona internetowa stanowi medium do zaprezentowania swojej pracy

Nie ma znaczenia w jakiej branży działasz. Jesteś tatuatorem, który chce pochwalić się swoimi projektami. Fotografem, który chciałby umieścić swoje najlepsze ujęcia na stronie. Nie ma to totalnie żadnego znaczenia. Strona internetowa jest doskonałym miejscem do zaprezentowania swojej pracy lub zademonstrowania swoich umiejętności. Umieszczając na niej portfolio, galerię zdjęć lub filmy wideo, a także referencje i opinie dotyczące Twojej pracy, możesz pokazać, że Ty albo Twoja firma jest wyjątkowa.

4. Strona internetowa a konkurencja na rynku

Twoja konkurencja nie śpi, statystyki pokazują, że mniej niż 64% małych firm ma stronę internetową. Jeżeli klient potrzebuje Twojego produktu lub usługi, prędzej skorzysta z oferty firmy posiadającej stronę internetową niż tej, która jej nie ma. Będzie mieć możliwość zapoznania się dokładnie z usługami, historią firmy, portfolio, referencjami oraz danymi, dzięki którym z łatwością nawiąże kontakt. Dzisiejsza konkurencja odbywa się głównie w przestrzeni internetowej.

tworzenie stron internetowych damianmigala

5. Prezentuje ofertę

Jednym z pierwszych kroków sprzedaży jest zapoznanie klienta z produktem, który będziesz mu oferował. 70-80% ludzi szuka informacji o firmie w internecie przed wizytą lub dokonaniem zakupu. Coraz więcej ludzi szuka w sieci informacji potrzebnych do podjęcia świadomych decyzji zakupowych. Strona internetowa to skuteczny sposób na przedstawienie informacji o firmie, aktualnej oferty produktów oraz usług. To też punkt informacji na temat nadchodzących wydarzeń i specjalnych promocji

6. Strona internetowa oszczędza czas

Oszczędność czasu to kolejny ważny powód, dla którego Twoja firma potrzebuje profesjonalnej strony internetowej. Część procesów obsługi klienta można zautomatyzować poprzez odpowiednie działania na stronie. Czas to pieniądz. Większość ludzi w dzisiejszych czasach nie ma go wystarczająco dużo na wypoczynek, przyjemności, czy chociażby życie z rodziną. Posiadanie profesjonalnej strony internetowej pozwala zaoszczędzić cenny czas w perspektywie krótko jak i długoterminowej. Informacje, które możesz dostarczyć na stronie to nowoczesna forma komunikacji z potencjalnymi klientami. Nie musisz z nimi kontaktować się face to face. Momenty, które przeznaczasz zwykle na kontakt bezpośredni z odbiorcą, niech będą czasem spędzonym w gronie przyjaciół lub bliskich Ci osób

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również

damianmigala.pl-zdjecie-profilowe

Cześć, nazywam się Damian Migała. Zajmuję się tworzeniem stron oraz sklepów internetowych. Uwielbiam wizualizować pomysły i wprowadzać je w życie na stronie internetowej

Damian Migała

Sugerowane
pl_PLPolish