Blog Webmastera

Wszystko o tworzeniu stron internetowych i tematach pokrewnych

co-musisz-wiedziec-o-stronie-internetowej

Strona internetowa – co musisz wiedzieć przed jej założeniem

1. Określ cel swojej strony internetowej

Zanim zostanie stworzona Twoja strona internetowa, musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: jakie są Twoje oczekiwania? Czy celem Twojej strony jest informowanie ludzi, że Twoja firma istnieje i zachęcanie ich do kontaktu? Czy ma ona na celu sprzedaż Twoich produktów online? A może chcesz zaprezentować swoją pracę twórczą? Na samym początku musisz jasno określić, jaką wartość dla odbiorców ma zawierać Twoja strona internetowa. Pomyśl, czego może oczekiwać od Ciebie klient?

2. Poznaj swój rynek docelowy i zdefiniuj swoich potencjalnych klientów

grupa-docelowa-strony-internetowej

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą musisz zrozumieć, rozpoczynając swoją działalność internetową jest to, że nie budujesz strony dla siebie, tylko dla Twoich klientów. Od samego początku wszystko, co robisz, musi być oparte i zbudowane dla potrzeb Twojego klienta. Twoja strona musi spełniać jego potrzeby i oczekiwania.

Musisz odpowiedzieć sobię na następujące pytania:

  • Z jakim problemem się mierzą?
  • Jakiego rozwiązania szukają?
  • Jakie cele sobie stawiają?
  • Czego chcą się nauczyć?

3. Treść

Twoja strona internetowa powinna dostarczać klientowi informacje dotyczących oferowanych usług. Kto najlepiej opisze Twój biznes jak nie Ty sam? Przejrzyj potencjalnie konkurencyjne strony internetowe. Zobacz, w jaki sposób prezentowane  są treści, skup się na wyglądzie, hasłach, stosowanych rozwiązaniach. Podczas takiej analizy na pewno poszukasz inspiracji,  wybierzesz elementy, które chciałbyś mieć na swojej stronie internetowej, a może wpadniesz na nowatorskie pomysły? Zastanów się, jak możesz ulepszyć rozwiązania konkurencji tak, aby to Twoja strona internetowa była najlepsza.

4. Koszty prowadzenia strony internetowej

Koszt prowadzenia strony internetowej zależy od wielu czynników i od tego, do jakich celów jest nam potrzebna. Roczny koszt utrzymania samej strony internetowej, czyli opłata serwera oraz domeny, wynosi szacunkowo około 100-300zł. Ceny się wahają w zależności od hostingodawcy oraz tego jakie mamy wymagania. Więcej o kosztach związanych ze stroną internetową dowiesz się czytając artykuł „Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?”

5. System do zarządzania treścią, czyli CMS

strona internetowa-wordpress-co-musisz-wiedziec

System do zarządzania treścią jest to narzędzie, dzięki któremu powstaje większość stron internetowych na świecie. Służy on do aktualizacji Twojej strony internetowej, czyli zmian wszystkich zdjęć, tekstów, podstawowych ustawień itd. Ponad 35% stron internetowych, które krążą w sieci są właśnie zbudowane na podstawie WordPressa. Jest to oprogramowanie, które ma niezliczoną liczbę wtyczek oraz dodatków, które powiekszają jego funkcjonalność. Motywy WordPressa można łatwo dostosować do własnych potrzeb, ponieważ wiele z nich posiada własny panel opcji pozwalający na zmianę kolorów, wgranie logo, zmianę tła i dostosowanie ich do własnych potrzeb, bez konieczności pisania jakiegokolwiek kodu.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również

damianmigala.pl-zdjecie-profilowe

Cześć, nazywam się Damian Migała. Zajmuję się tworzeniem stron oraz sklepów internetowych. Uwielbiam wizualizować pomysły i wprowadzać je w życie na stronie internetowej

Damian Migała

Sugerowane
pl_PLPolish