Blog Webmastera

Wszystko o tworzeniu stron internetowych i tematach pokrewnych

porada-tworzenie-stron-internetowych

Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych

Jeśli przygotowujesz się do stworzenia nowej strony internetowej i chciałbys aby twoja witryna była wykonana jak najlepiej z własciwymi zasadami projektowania stron internetowych, które poprawią wizerunek fimy to w tym artykule, zaprezentuję kilka wskazówek.

1. Kolory

Dobrze dobrana paleta kolorów, może w znaczący sposób poprawić wrażenie potencjalnego klienta. Uzupełniające się kolory tworzą równowagę i ogolną harmonię. Użycie dobrze kontrasujących kolorów tekstu i tła poprawi jej wizreunek i ułatwi czytanie. Jaskrawe, tętnące życiem kolory powinny być stosowane oszczędnie, w miejscach na których chcemy skupić wzrok użytkownika, czyli na przykład przyciski „ Call To Action”, które oznaczają wezwanie do działania naszego klienta.

2. Strona internetowa zrobiona w prosty sposób

W obecnych czasach w projektowaniu stron internetowych, mniej znaczy więcej. Nie zaimponujesz współczesnym użytkownikom, jeśli Twój projekt jest skomplikowany. Przekaz tego co jest na stronie musi być wyrażone w jasny i prosty sposób. Trzymaj się standardowych układów graficznych, nie zmuszaj użytkowników do myślenia. Pamiętaj, że prosty projekt to skuteczny projekt.

3. Optymalizacja mobilna

telefon komorkowy tworzenie stron internetowych

To kolejna wskazówka, której nie można ignorować. Ponad 2 miliardy ludzi używa dzisiaj swoich telefonów, aby uzyskać dosep do internetu. Jeśli nie zoptymalizowałeś swojej strony internetowej pod kątem telefonów komórkowych, tracisz miliony potencjalnych odwiedzających. Optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych to znaczy, że strona wyświetla się poprawnie na urządzeniach typu (tablet, telefon). Jeśli użytkownik nie może łatwo poruszać się po witrynie za pomocą smartfonu z możliwoscią wyboru, to bardzo prawdopodobne jest, że już do nas nie wróci. Dlatego pamiętaj, aby zadbać o każdy najmniejszy szczegół wizualny.

4. Przyciski „Call To Action”

przycisk wezwania do działania-strony-internetowe

Wspominałem już o nich wcześniej, lecz nie wyobrażam sobię nie wyodrebnić ich jako osobny podpunkt. Przyciski wezwania do działania są bardzo ważne na każdej stronie internetowej. Ludzie nie mają czasu na zgadywanki. Zrób im przysługę i pokaż im, gdzie sukać najważniejszych informacji. Takie podejście pomoże im jak najszybciej przejść z punktu A (obiekt zainteresowania) do punktu B (nasza usługa). Nie każ swoim klientom przeszukiwać informacji, aby znależć to czego potrzebują, ułatw im to.

5. Szybkość ładowania

Jeśli strony lub obrazy nie ładują się wystarczająco szybko, niestety ale wizerunek Twojej strony traci na jakości. Strona internetowa powinna się załadować w ciągu zaledwie 3-4 sekund. Wszystko co wyższe, jest po prostu frustrujące dla potencjalnych nabywców, szybkość działania strony internetowej musi być dla Ciebie priorytetem. Dane pokazują, że 40% użytkowników opuszcza stronę, jeśli jej załadowanie trwa zbyt długo.

Kilka powodów, dla których nasza strona jest wolna:

  • Zdjęcia w nieodpowiednim formacie – zmiana kompresji JPG na 90% skutkuje zmniejszeniem rozmiaru o 55%, bez wyraźnej utraty jakości
  • Słaba optymalizacja grafik
  • Zdjęcia w zbyt dużej rozdzielczości w porównaniu do tych wyświetlanych na stronie internetowej
  • Problemy po stronie naszego hostingodawcy, przeciążenie serwera
  • Zbyt dużo animacji

6. Przyciski do social mediów

Media społecznościowe to potężne narzędzie marketingowe, które przy prawidłowym wykorzystaniu może zwiększyć świadomość marki. Ważne jest również, aby umiejscowić przyciski „share and follow”. Jeśli Twoi klienci zobaczą coś, czym warto się podzielić z przyjaciółmi będą mogli zrobić to w łatwy sposób. Kiedy ludzie zadowoleni są z Twoich usług bądź produktów, które im oferujesz, nie tylko wrócą po więcej, ale również podzielą się zawartością Twojej marki ze wszystkimi, których znają.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również

damianmigala.pl-zdjecie-profilowe

Cześć, nazywam się Damian Migała. Zajmuję się tworzeniem stron oraz sklepów internetowych. Uwielbiam wizualizować pomysły i wprowadzać je w życie na stronie internetowej

Damian Migała

Sugerowane
pl_PLPolish